Book of Ra Online Na Pieniądze 2014

autor: 5

Book of Ra Online to internetowa wersja automatu do gry hotspot z pięcioma bębnami. Dziesięć linii wygrywa – całość zaś polega na ułożeniu jak najbardziej okazałej liczby identycznych piktogramów w jednej tej samej linii. Wszystko się udaje i wygrana jest uznawana kiedy graczowi udaje się skompletowanie co najmniej trójki takich samych symboli. Szkopuł polega na tym, że muszą się one znajdować w tej samej linii w ułożeniu jak nasze pismo, czyli od lewej strony do prawej. Wyróżniającym spośród innych gier online opartych na schemacie jednorękiego bandyty (o czym za chwilę) jest fakt, że oprawa graficzna opiera się na kulturze starożytnego Egiptu, a obrazki, które musimy wylosować w odpowiednim ułożeniu to znaki nawiązujące do hieroglifów czy innych obrazków kojarzących się z grafią staroegipską. Kusząc się o tłumaczenie nazwy, dojść można do wniosku, że widoczne jest tu silne nawiązanie do księgi wielkiego boga Ra – egipskiego boga-Słońce, najwyższego w boskiej hierarchii tamtej epoki i tamtego regionu.

Niektóre źródła mówią o wymiennej nazwie tego bóstwa – czyli Re, ale jest to sprawa cokolwiek poboczna i niewarta raczej głębszej analizy w tym miejscu. Book of Ra Online wypada nieźle w porównaniu ze swoimi pokrewnymi kolegami grach typu jednoręki bandyta online. W zasadzie nie różni się on od klasycznej formy tego automatu hot spot – jest to raczej oprawa graficzna i może nieznaczne nawiązanie do strategii i historii starożytnego Egiptu i tajemniczej, tytułowej księgi boga Ra. Daje to trop, jakoby religijny wymiar miał tu swój udział. Nie jest to częste wśród gier, zwłaszcza tego typu. Book of Ra Online jest w zasadzie dość przemyślaną strategią, a wspomniana już graficzna oprawa powoduje, że nawet nieświadomie udaje się nam złapać jakieś fakty historyczne czy inna może niekoniecznie bardzo istotną, ale ciekawą wiedzę. Najwyraźniej da połączyć się przyjemne z pożytecznym, a przecież nabycie każdej wiedzy jest pożyteczne, nie ma wszak wiedzy niepotrzebnej.

Nigdy nie wiadomo, co może nam się kiedy przydać. Trzeba mieć otwartą głowę na wszelkie dziedziny – nawet, jeśli ma to być „nauka” przy okazji gry w grę Book of Ra Online. Jeśli poddać to refleksji – ten rodzaj automatu hot spot jest w zasadzie rozszerzeniem klasycznej odmiany jednorękiego bandyty. Mechanizm jego polega na uruchomieniu dźwigni, która wprawia w ruch bębny, na których wylosować powinno się takie same obrazki w odpowiedniej konfiguracji. Book of Ra Online daje możliwość zapoznania się z nową formą tej wcześniej już doskonale znanej gry. Wpisuje się ona w tendencję coraz częściej spotykaną w trendach gier – fabuła lub grafika nawiązuje do historii w taki czy inny sposób. Jak od jednorękiego bandyty płynnie przejść do historii starożytnego Egiptu? Przekonać się można, wyszukując ten rodzaj rozrywki w sieci.

opublikowano 31/03/2014 13:19

Zagraj na pieniądze

Podobne artykuły

Podziel się z innymi na Facebooku

Obserwuj nas na Google+

Subskrybuj nasz kanał na Youtube